top of page

ERASMUS İÇİN NEREDEN BAŞLAMALIYIM?


Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki iş birliklerini desteklemektedir. Avrupa Dayanışma Programı (ESC) ise topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkan sağlar.

asmus yazmaya başlamadan önce türüne karar vermeliyiz. Eğer sadece öğretmenlerimiz eğitim alsın isterseniz KA122 ye yoğunlaşmalısınız. Eğer öğrencilerimiz de faydalansın ve ben başka ülkelerden stratejik ortaklık yapayım derseniz o zaman size KA210’a yönlendirebilirim. Ben gençlerle çalışmak istiyorum derseniz KA152 tam size göre. Proje Türlerini şöyle sıralayabiliriz.


Ayrıntılı Bilgi İçin Videolarımızı izleyiniz.

Erasmus+ 2021-2027 Dönemi Bilgilendirme Semineri

Erasmus+ KA122

KA122 SCH Formu Nasıl Doldurulur"

KA210 VE KA220 EĞİTİMİ

Erasmus fikrimi nasıl geliştiririm?

Her zaman projenin amacı, faaliyetleri ve sonuçları önceden düşünülmelidir. Bunlar taslak halinde hazır olmalıdır. Ayrıca Erasmus’un öncelikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Erasmus’un öncelikleri:

· DİJİTAL GÜNDEM

Dijital Eğitim Eylem Planının öncelikleri doğrultusunda Erasmus+, · erişilebilir ve yüksek kalitede dijital öğrenmeyi geliştiriyor · öğretmenlerin, eğitmenlerin, gençlerin ve gençlik çalışanları vb. kesimlerin dijital araçları kullanma becerilerini artırıyor · karma öğrenme de dâhil olmak üzere uzaktan öğrenmeyi teşvik ediyor · Yükseköğrenim ve Mesleki Eğitimdeki öğrencilere yönelik Dijital Beceriler Staj faaliyeti gibi girişimler aracılığıyla dijital beceriler edinme ve geliştirme fırsatı sağlıyor.· YEŞİL GÜNDEM

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile uyumlu olarak Erasmus+; · katılımcıları uçağa alternatif olarak daha düşük karbonlu araçlarla seyahat etmeye teşvik ediyor · proje faaliyetleri kişilere sürdürülebilir toplumlar, yaşam tarzları ve ekonomiler yaratmak için gerekli anlayış ve becerileri edindirmeyi amaçlıyor.· DAHİL ETME

2021-2027 Erasmus+ Programı, · farklı yaşlardan ve farklı kültürel, sosyal ve ekonomik geçmişlerden kişilere ulaşmayı hedefliyor · engelliler, eğitim güçlükleri veya göçmen geçmişi olanların yanı sıra kırsal ve uzak bölgelerde yaşayanların da içine olduğu imkânları kısıtlı kesimlere odaklanıyor.


Daha sonra form açılmalı ve proje metni soru soru yazılmalıdır. Proje ortaklarını, eTwinning platformundan, Erasmus Facebook sitelerinden ya da European Education Gateway’den bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için program rehberini inceleyebilirsiniz.

735 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page