top of page

BEN KİMİM?

Kişisel Profil

Ekran Alıntısı.JPG

18 Ağustos 1988'de Mersin'de dünyaya geldim. Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesini 2006 yılında bitirdim. Üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatını kazandım.  4 yılda bitirdim. Çocukluktan beri hayalim İngilizce Öğretmeni olmaktı.  Bu hayali gerçekleştirmek için Hacettepe Üniversitesinden pedagojik formasyonumu aldım.  2010 yılında öğretmenlik kariyerime başladım.  3 yıl özel sektör deneyiminden sonra, 2013 yılında Gaziantep İslâhiye İbn-i Sina Anadolu Lisesine atandım.  3 yıl burada çalıştıktan sonra, tayinim Tarsus Zühtü Günaştı Anadolu Lisesine çıktı. 1 yıl orada çalıştım. Aynı zamanda Tarsus MEM Özel Büroda 6 ay görev yaptım.  2 yıl boyunca Mersin Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yaptım.  2019 yılında Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezini kazandım.  3 yıldır BİLSEM ‘de görev yapmaktayım.

Kariyerim dışında birçok gönüllü çalışmada yer aldım.  2006 yılından beri Türkiye Uğur Böcekleri Derneğinde gönüllü eğitmen olarak yer almaktayım. Birçok okulda, üniversitede, huzur evinde, çeşitli kurumlarda "Kendi Hayatinin Lideri Ol" semineri verdim. Ayrıca bu çatı altında 3 iyilik fikrim hayata geçti.  İlk olarak Gaziantep İslâhiye Hasan Lök İlk ve Ortaokuluna kütüphane yaptık.  Daha sonra "Kod adımız Kale" adı altında Mersin Mezitli Kaleköy İlk ve Ortaokuluna Gülbahar Şeker Kaydet ile kütüphane yaptık.  Son olarak "Kondu Uğur Böcekleri Turgut Özal Ortaokuluna" projesi kapsamında Mersin Akdeniz Turgut Özal Ortaokuluna Nihan Şenol ile kitap bağışı yaptık. Ayrıca Ahmet Şerif İzgören'in yazdığı "Bir Zabitin Anıları " ve "Kırkının da Kulpu Kırık Kırk Türk" kitaplarında kırlangıç editörlük yaptım. Ben ve öğrencilerim birçok yardım kuruluşu ile ortak işler yaptık. Son olarak 7 İngilizce öğretmeni ile Yabancı Dil Eğitimcileri Derneğini 2018 yılında kurduk ve 2018'den beri derneğimiz aktif çalışmaktadır. Bugün 150 üyemiz vardır.  Derneğimiz Erasmus ve bir ulusal proje tarafından hibelendirilmiştir ayrıca derneğimiz 7 adet ücretsiz yayın çıkarmıştır.

Ben öğrenmenin yaşı ve zamanı olmadığına inanan bir öğretmenim.  Eğitim hayatım Hacettepe Üniversitesi ile son bulmadı, hatta üniversite ile başladı denilebilir. Öncelikle üniversite yıllarımda ikinci üniversite hakkımı kullanıp Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdim. Daha sonra 2014 yılında Çağ Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Yüksek Lisansını 3. lükle bitirdim. Şu an eğitim hayatıma Doğu Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümü Doktora programı ile devam etmekteyim.

Öğretmenlik hayatımda birçok başarıya imza attım.  Bunların başlangıcı "Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde " 2 kere saha çalışmasına kalmamdı. Ilki 2017, ikincisi 2018 yılında idi. 2018'De Spirit Exchange 'in düzenlediği Work and Travel Alumni yarışmasında en başarılı 10 mezun arasına girdim. eTwinning projelerinde toplam 13 ulusal 8 Avrupa kalite etiketi aldım. 2019 yılında TÜBİTAK Ortaokullar arası proje yarışmasında bölge finaline çağırılıp öğrencilerimle mansiyon ödülü aldık.

3-E Enjoy English Effectively Projem “Start Türkiye” yarışmasında en başarılı 10 proje arasına seçildi. 2020 yılında ortağı olduğum “English Beyond Ability "projesi eTwinning Türkiye Özel Ödülü kazandı. 

2020 yılında yerel bir yarışma olan Fikir Otobüsü yarışmasında en başarılı 39 fikir arasına seçildik. Danışmanı olduğum öğrencilerimle: 2020 yılında Eğitim ve Teknolojileri alanında Teknofest finalisti olduk. 2021 yılında ilk kez düzenlenen TÜBİTAK Kutup Projeleri yarışmasında Kültürel Çalışmalar alanında finalist olduk. 2021 yine Eğitim Teknolojileri alanında Teknofest finalisti olduk.

Üniversite yıllarından itibaren hem proje hem yurt dışı merakım olmuştur. İlk olarak 2008 yılında "Work and Travel" programı ile Amerika'ya gittim. Orada 3 ay yaşadım ve Wyoming eyaletine bağlı Grand Teton Lodge Company'de çalıştım. İlk yurt dışı deneyimim Work and Travel programıydı. Daha sonra 2016 yılında eTwinning dünyasına adım attım ve 2018 yılında "What Surrounds You" projesi ile Move2Learn Learn2Move programına katılmaya hak kazandık ve 4 öğretmen 10 öğrenci İtalya seyahatı kazandık.  Projedeki İtalyan ortağımız Venedik Mestre'de bir liseydi. Okulu ziyaret ettik ve Venedik, Verona, Bologna ve Padova şehirlerini gezdik. Bu hareketlilik hem benim hem de öğrencilerim için ufuk açmıştı.  İtalyadayken "Bitrimulti" adında bir Salto Youth programına ve " Youth Arts 4 Social Change " adında bir KA105 projesi olan projeye gençlik lideri olarak seçildiğim haberi geldi. Bitrimulti için Almanya’ya, Ka105 projesi için Italya ve Letonya'ya gittim. 2018 yılı bana uğurlu gelmişti.  Daha sonra Romanya'da gerçekleşen "Discovering Artcraft for Social Inclusion” ve Polonya'da gerçekleşen "Let's Play Tolerance" KA105 projelerine gençlik lideri olarak katıldım. Almanya'da tanıştığım arkadaşlarımla ortak yazdığım "Intercultural Connections" adlı KA105 projesi İrlanda'dan kabul aldı ve ben ilk defa bir Erasmus projesi yürüttüm.  Bu proje için 6 öğrenci 2 öğretmen Bulgaristan''ın Plovdiv şehrinde bir hafta kaldık. Şu an aktif olarak yürüyen 3 adet KA105 projemiz vardır. Bunlar; " DG Youth", "Dig the Web 2.0 Tools" and "Technology Units".  Ayrıca 2020 Eylül ayında bir Salto Youth programı olan "Let's Volunteer" a katıldım. Yürüttüğüm 4 adet KA229 projesi bulunmaktadır. İlk göz ağrım "Enjoy English Effectively" projesidir. Romanya koordinatörlüğünde yürüyen projenin ortakları, Letonya, Bulgaristan, Kastamonu BİLSEM ve Yenişehir Belediyesi BİLSEM'dir. İkinci projem "Week Week English" projesidir.  Koordinatörü Bulgaristan olup ortakları İtalya, Polonya, Yunanistan, Kastamonu BİLSEM ve Yenişehir Belediyesi BİLSEM'dir. Üçüncü projem "Creative Drama and Games in ELT" projesidir. Koordinatörü Romanya olup, ortakları Litvanya, Makedonya, Portekiz, Kuyuluk Belediyesi Ortaokulu ve Yenişehir Belediyesi BİLSEM'dir

Dördüncü projem, Ahmet Faruk Yıldırım hocanın yürüttüğü benim de ikinci irtibat kişisi olduğum KA229 projesi olan "From Stem to Steam" dir. Koordinatörü Romanya olup, ortakları Polonya, Makedonya, Kastamonu BİLSEM ve Yenişehir Belediyesi BİLSEM'dir

Yüksek Lisansını bitirmiş ve doktora yapan bir İngilizce öğretmeni olarak birçok akademi çalışmada yer aldım. İlk olarak 2014 yılında IATEFL konferansında 2 bildiri sundum. 2017 yılında ISOEVA'da eğitimde iyi örneklerde 1 bildirim vardır, aynı sempozyumda 2018 yılında 1 bildirim ve bir tam metnim vardır. 2019 Aktif Öğrenme sempozyumunda 2 adet bildiri sundum. 2020 yılında EYUDER Sempozyumunda 1 bildirim vardır. 2021 yılında UPUES sempozyumunda 4 bildiri ve 4 tane metnim vardır. 2020 yılında Erciyes Üniversite sempozyumunda sunduğum 1 adet bildiri ve yayınlanan tam metnim mevcuttur. 2021 yılında Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamalarında 1 bildirim mevcuttur. Ayrıca uluslararası dergilerde yayınlanan 5 adet makalem mevcuttur.

Eğitim

2006-2010

2020-

Hacettepe Üniversite İngiliz Eğitimi ve Edebiyatı

Doğu Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Doktora

2008-2009

Hacettepe Üniversitesi Pedagojik Formasyon

2008-2010

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler

2012-2014

Çağ Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Yüksek Lisans

bottom of page