top of page

SAĞLIKLI YARINLARA DOĞRU


Estonya’nın koordinatör olduğu “ SAĞLIKLI YARINLARA DOĞRU “ adlı KA152 projemizin 1. Hareketliliği Yenişehir Bilim ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşti.
Projeye her ülkeden 10 çocuk katıldı. 1. Hareketliliğin amacı fiziksel sağlık olduğundan sportif faaliyetler ve yürüyüşler yapıldı. Projenin kültürel faaliyetleri kapsamında Türk Gecesi ve Estonya Gecesi yapıldı.

Proje kapsamında sportif faaliyetlerin yanında birçok sanatsal ve teknolojik faaliyet de yürütüldü. Yenişehir Bilsem Müzik öğretmenleri Esra Erdoğan Kaya, Mustafa Gökay Dinçer ve İnci Bihter Atabey müzik aktiviteleri hazırladı, Sınıf öğretmeni Yıldız Kanlıöz 3D etkinlikler hazırladı, Görsel Sanatlar Öğretmeni Hatice Karadağ ise Anka Kuşu etkinliği hazırladı. Gençler tüm etkinliklere keyifle katıldılar. Kanlı Divane, Cennet Cehennem ve Kız Kalesine kültür turları düzenlendi.

Projeyi Yenişehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Yılmaz, Mersin Üniversitesi BÖTE bölümünden Prof. Dr. Serkan Şendağ, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Özel Bürodan Pınar Arısoy ve Nida Ova ziyaret etti.

Proje boyunca İngilizce Öğretmenimiz Tuğba Bademci, Matematik Öğretmenimiz Gülcihan Su ve Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Hatice Karadağ gençlerimize liderlik yaptılar. Projenin Estonya iletişim kişisi İlona Tint ev sahibi kurumun ve ev sahibi ailelerin misafirperverliği için teşekkürlerini sundu.


41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page